Naše půjčovna lodí vznikla v roce 1991 jako malá rodinná firma ve Veselí nad Lužnicí.

Od roku 1994 nese název VERONICA (Veronica chamaedrys, lidově bouřka, bouřenka). Po velké povodni 2002 jsme lodě přestěhovali na Foglarovo nábřeží – blízko soutoku Lužnice a Nežárky. Vybudovali jsme sklad pro lodě, kancelář a parkovací plochu pro auta zákazníků a navýšili počet dvoumístných , trojmístných plastových lodí i raftů. Přesto, že stále zůstáváme rodinnou firmou, jsme schopni zrealizovat i velké firemní vodácké akce a školní výcvikové kurzy.

Můžete využít ubytování v našem penzionu, který je součástí areálu půjčovny Veronica. Lesnatá krajina, blízkost řek Lužnice, Nežárky a jezer v bývalých pískovnách vybízí nejenom k rybaření, koupání, výletům na kole, ale také ke sběru borůvek, ostružin, brusinek a hub. Všechny tyto aktivity můžete zkombinovat s jedno či vícedenním splutím Nežárky a Lužnice. Rádi Vám naplánujeme trasu a časový rozvrh jednotlivých etap s ohledem na Vaše vodácké zkušenosti, stav vody a počasí.

Vážíme si všech našich zákazníků a věříme, že díky vodáckému putování po jihočeské Lužnici a Nežárce načerpáte dostatek psychických i fyzických sil.